Realty World Türkiye

Kurumsal Kimlik Sahibi Olmak Güven Verir

Bünyamin Çukurova

Riva Gayrimenkul - Adana

“Her zaman kurumsal bir kimliğimiz  olduğunu bildik ve müşterilerimize bunu hissettirdik. Emlak sektöründe güven çok önemli. Emlak sektörü gibi insanların daha az güvenle yaklaştığı bu sektörde kurumsal kimlik her zaman müşterilerin gözünde bizleri daha güvenilir kıldı”

Kaç senedir Realty World Ailesindesiniz?  Önceki iş hayatınızda ne yaptınız?

Üçüncü 5.yıl sözleşmemizi imzaladık. 12 yıldır bu ailenin içerisindeyiz. Daha öncesinde profesyonel hayatta çalışmaktaydım sigorta sektöründe faaliyet gösteriyordum. 

Neden Realty World’ü tercih ettiniz?

Kurumsal  kimlik sahibi olmak her sektörde olduğu gibi her zaman avantaj sağlar. Yaptığınız işin daha kaliteli ve süreklilik arz etmesi açısından çok  önemlidir. Ayrıca emlak sektörü gibi insanların daha az güvenle yaklaştığı bu sektörde kurumsal kimlik her zaman müşterilerin gözünde bizleri daha güvenilir kıldı. Bu  nedenle her zaman tercihim bu yönde  olacaktır.

Yer seçiminde nelere dikkat ettiniz?

Daha merkezi, ulaşımı kolay, görsel değeri yüksek ve her zaman bilindik yerde olmayı tercih ettik. 12 yıldır aynı yerde faaliyet gösteriyoruz.

Kaç kişilik ekibiniz var ve bu ekibi seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

5 kişilik bir ekibim var. Dikkat edilmesi gereken konulardan en önemlisi çalışanların bu işi sevmesi, müşterilere karşı şeffaf olabilmesi ve ekip ruhuna yatkın olabilmeleridir.

Gayrimenkul ofisinizin başarısını neye bağlıyorsunuz?

Güven temeline dayalı olarak ekibime ve yaptığımız için ciddiyetini bilmemize bağlıyorum.

Diğer gayrimenkul ofislerinden ayrışmak için bugüne kadar neler yaptınız?

Her zaman kurumsal bir kimliğimiz  olduğunu bildik ve müşterilerimize bunu hissettirdik.

Fazla birikimi olmayıp sıfırdan bu işi kurmak isteyenler bu işi yapabilirler mi?

Çalışmayı, hırsı ve azmi bilen herkes sıfırdan başlayıp çok daha iyi yerlere gelerek bu işi yapabilir.

Franchise almak isteyen girişimcilere ne önerirsiniz?

Her zaman franchise almak istedikleri firmayı, sektörü,  içeriğini  araştırmalarını,  öğrenmelerini tavsiye ederim. Hazır bir kimliği almak çok kolay fakat bunu idame ettirebilmek, ismini ve ofisini daha yüksek mertebelere ulaştırmak bilgi edinmeyi, her daim öğrenmeyi, daha çok çalışmayı gerektirir. Emlak sektöründe güven çok önemlidir, güveni sağlayabilmek için de önce markanıza sonra da kendinize güvenmeniz gerektiği unutulmamalıdır.